16.03.2020

Опубліковано звіт про виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору-2020

ПРЕС-РЕЛІЗ. Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство фінансів України оприлюднюють Звіт про виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору до 2020 року (далі – Програма).

Рівень виконання Програми є прийнятним, враховуючи складність і комплексність завдань, які ставилися перед регуляторами. Загалом дві третини усіх дій Програми виконано повністю або хоча б одним регулятором. Виконання решти завдань буде здійснюватися вже в межах реалізації Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року, яка була презентована у січні цього року.

Успішна реалізація більшості передбачених Програмою завдань сприяла вирішенню низки економічних проблем України, накопичених у попередні роки, та поверненню країні макроекономічної стабільності після кризи 2014-2015 рр. Серед ключових реформ, впроваджених упродовж останніх років, слід відзначити, зокрема, такі:

Виконання більшості завдань, передбачених Програмою, дало змогу значно покращити характеристики фінансового сектору. Посилення регуляторних вимог до діяльності фінансових установ та розкриття ними інформації, підвищення якості нагляду, заходи, спрямовані на їх оздоровлення і докапіталізацію, суттєво поліпшили прозорість і стійкість фінансового сектору.

«Виконання Комплексної програми заклало основу для зміцнення стійкості банківського сектору, зокрема, започаткувало перетворення Фонду гарантування вкладів на повноцінного партнера здорових банків. А недавнє ухвалення Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 р. забезпечить безперервність цього процесу і його посилення», - наголосив заступник директора-розпорядника ФГВФО А. Оленчик.

Проведені реформи також сприяли поліпшенню макроекономічних показників України. Зокрема, забезпечено вихід на стійкі темпи економічного зростання у 3-4%, сповільнення інфляції до оптимального для нашої економіки рівня у 5%, стабільне нарощування міжнародних резервів тощо.

Виконання нових ініціатив з розвитку фінансового сектору заплановано в межах імплементації плану заходів у Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року.